{'accessibility_content'|translate} | {'accessibility_menu'|translate}

SUDOP CIT opět posiluje v segmentu IT bezpečnosti a infrastruktury

Zpět

Kupuje většinový podíl v X Consulting Co.

SUDOP CIT opět posiluje v segmentu IT bezpečnosti a infrastruktury

Skupina SUDOP, která od roku 2018 buduje v současnosti již jednu z největších IT skupin v ČR, dnes oznámila majetkový vstup do české IT konzultační firmy X Consulting Co., zaměřující se na IT bezpečnost a komunikační infrastrukturu.

SUDOP CIT kupuje IT firmy nejen z pohledu čísel a hospodářských výsledků. Tvoříme silnou skupinu, která si navzájem pomáhá a lidsky si sedí. S majiteli X Consulting jsme si ihned padli do oka, a tak mám velkou radost, že je můžeme přivítat do našich řad. Expertiza X Consulting v IT bezpečnosti a komunikační infrastruktuře je na vysoké úrovni a já se už teď těším na všechny společné projekty, které máme před sebou”, uvádí Jiří Živnůstka, předseda představenstva SUDOP CIT.

X Consulting si od svého vzniku v roce 2018, získal pevné místo na trhu IT infrastrukturních řešení. V této oblasti poskytuje konzultační služby, realizaci komplexních projektů a služby zákaznické podpory. Projekty realizuje v soukromém, ale i veřejném sektoru. V roce 2023 dosáhl obratu více než 300 mil Kč s týmem 30 lidí.

X Consulting je komplexní firma, která dodává vysoce specializované projekty od návrhu, až po realizaci. Proto věříme, že se jí i nadále bude dobře dařit,” dodal Jiří Živnůstka a vysvětlil, že prioritou celé skupiny SUDOP CIT je získání klíčové role v oblasti IT infrastruktury a kybernetické bezpečnosti v České republice a etablování na mezinárodních projektech.

“Partnerství se skupinou SUDOP CIT je pro nás logickým milníkem v rozvoji společnosti, který podpoří naši stabilitu a růst. Věříme, že do celé skupiny přinášíme know-how a zkušenosti, které zúročíme při společných projektech,“ uvedl Vít Slunečko, ředitel společnosti X Consulting.

 

O SUDOP CIT

V posledních letech se skupině SUDOP CIT daří růst organicky a akvizičně o desítky procent ročně při obratu více než 3 miliardy Kč. SUDOP CIT majetkově spadá do korporátní struktury skupiny SUDOP. Svou identitou, podstatou i zaměřením však funguje samostatně a nezávisle, a to tak, aby dál rostl do jedné z největších IT skupin ve střední Evropě.

Přečíst další článek