{'accessibility_content'|translate} | {'accessibility_menu'|translate}

METROPROJEKT koupil většinový podíl ve společnosti AGA – Letiště

Zpět

Společnost METROPROJEKT Praha ze skupiny SUDOP dnes oznámila koupi 70% podílu ve společnosti AGA – Letiště, která se specializuje na projektování civilních i vojenských leteckých staveb. Jde o jedinou společnost v Česku, která se věnuje projektování vojenských letišť jako celku a jednu ze dvou českých firem, které mají oprávnění k projektování instalací vojenských leteckých pozemních zařízení na vojenských letištích. Cílem akvizice je posílení pozice Metroprojektu v oblasti projektování civilních a vojenských letišť a heliportů v České republice i v zahraničí a zároveň zprostředkovaný vstup do nové oblasti projektů pro vojenská letiště.

Společnost AGA – Letiště má za sebou zakázky pro vojenská a civilní letiště v Česku i zahraničí. V nedávné době se podílela například na modernizaci alianční infrastruktury 21. základny taktického letectva na letišti Čáslav nebo na úpravách letištních ploch a zařízení pro odbavování letadel na pražském Letišti Václava Havla. Má za sebou také přípravu projektů téměř všech heliportů pro leteckou záchranou službu v České republice nebo studií na modernizaci či novou výstavbu letišť v Ruské federaci, Indonésii, Slovensku a Ázerbájdžánu. Kromě leteckých staveb se však věnuje také přípravě dopravních či pozemních staveb.

„Ke koupi společnosti AGA - Letiště jsme se rozhodli především na základě naší minulé dlouhodobé spolupráce na projektech pro pražské letiště, díky které víme, že jde o kompetentní odborníky, kteří jsou špičkou ve svém oboru a jejichž podnikání je dlouhodobě životaschopné. Kromě rozvoje kapacit a know-how v oblasti projektování pro civilní letectví nám akvizice zprostředkovaně umožní také vstup do strategické oblasti projektování pro vojenské letectví, a to nejen v České republice,“ vysvětluje David Krása, generální ředitel společnosti METROPROJEKT Praha s tím, že firma AGA - Letiště bude nadále na trhu působit samostatně a pod svým zavedeným obchodním názvem.

Rozšíření aktivit obou společností v důsledku jejich spojení oceňuje také Petr Čiviš, ředitel a spolumajitel společnosti AGA – Letiště: „Spojení s kapitálově silným partnerem, který rozumí oboru našeho podnikání, nám v budoucnu usnadní účast na zahraničních zakázkách, které se vyznačují vyššími vstupními náklady. Důležité pro nás přitom je, že budeme moci zároveň využít i zahraniční zkušenosti dalších společností ze skupiny SUDOP, které se věnují projektování dopravních a pozemních staveb.“

Výši transakce se obě společnosti rozhodly nezveřejňovat.

Více zde

Přečíst další článek