{'accessibility_content'|translate} | {'accessibility_menu'|translate}

SUDOP CIT se opět rozšiřuje

Zpět

Kupuje většinový podíl v H.T.D.

SUDOP CIT se opět rozšiřuje, kupuje H.T.D.

Naše společnost SUDOP CIT, dnes třetí největší IT skupina v České republice, úspěšně dokončila akvizici většinového podílu v české IT společnosti H.T.D. specializované na návrh infrastruktury v datových centrech, zajištění jejího bezpečného provozu po celý její životní cyklus včetně ochrany uložených dat.

Jsme nadšeni, že nadále získáváme důvěru předních českých společností. H.T.D. nás okamžitě zaujala nejen svou jedinečnou expertízou, ale i lidsky a svou firemní kulturou, potvrzenou dlouhodobými vztahy se zákazníky. Tato akvizice skvěle doplňuje oblast IT infrastruktury v SUDOP CIT. Navíc, dlouhodobá spolupráce mezi H.T.D. a dalšími společnostmi v rámci naší skupiny, významně zjednodušila naše rozhodování,” uvedl Jiří Živnůstka, předseda představenstva SUDOP CIT.

Stát, Škoda i Spořitelna. Všichni využívají H.T.D.

H.T.D. působí na českém trhu již téměř 30 let. Poskytuje komplexní služby v oblasti IT, specializuje se na high-end infrastrukturu, automatizaci správy a s tím související zabezpečení provozu. Společnost realizuje širokou šíři projektů pro nadnárodní korporace, SME segment i státní sektor. Mezi její nejvýznamnější klienty patří společnosti jako Škoda Auto, Letiště Praha, Česká spořitelna, Raiffeisenbank, vybraná ministerstva a další státní instituce. H.T.D. zaměstnává 25 odborníků a každoročně realizuje projekty pro své klienty za více než 200 milionů Kč. Má uzavřená partnerství s předními světovými firmami jako HPE, IBM, CISCO, HitachiVantara, Red Hat a dalšími.

“Po 2 letech intenzivního hledání strategického investora jsme se rozhodli pro vstup do skupiny SUDOP CIT. Kromě zázemí silného investora pro nás bylo stejně důležité pracovní klima ve skupině. To nám i nadále ponechává iniciativu v rozvoji naší specializace a rozšiřuje prostor ke koordinované spolupráci. To považujeme za klíčové pro spokojenost našich zaměstnanců, jejich rozvoj a plné uplatnění jejich pracovního potenciálu a kariérní perspektivy,” uvedli spoluzakladatelé Jana Beluská a Pavel Kuba.

Mám velkou radost, že se nám podařilo posílit skupinu o společnost, jakou je H.T.D. Naším dlouhodobým cílem je vytvořit skupinu, která je schopna realizovat ty největší a nejkomplexnější zakázky nejen na českém trhu. Silný segment infrastruktury, security a cloudu, jsme tak posílili o společnost, která svojí expertízou doplní naše kompetence v této oblasti”, dodal Jiří Račman, člen představenstva SUDOP CIT, zodpovědný právě za segment infrastruktury a bezpečnosti.

SUDOP CIT dál roste akvizičně i organicky

Skupina SUDOP CIT si touto první letošní akvizicí nadále upevňuje postavení mezi TOP 3 IT skupinami v ČR (po Aricoma a Seyfor). V posledním hospodářském roce tržby skupiny přesáhly 3 mld. Kč. SUDOP CIT pokračuje v posilování své pozice v ČR s ambicí vybudovat silného evropského hráče pro velké mezinárodní projekty.

Po vysokém akvizičním tempu v minulých letech je letošní rok stabilizační. Důvěru všech společností vnímáme jako silný závazek společně dále rozvíjet osobní vztahy a obchodní propojení mezi společnostmi v rámci skupiny. Transakčně se tak připravujeme až na další roky, kdy bychom chtěli významně posílit skupinu v segmentu softwarového vývoje, a to českou nebo zahraničí akvizicí,“ uzavírá Michal Šťastný, investiční manažer SUDOP CIT.

Přečíst další článek