{'accessibility_content'|translate} | {'accessibility_menu'|translate}

SUDOP CIT dál posiluje ve světě analýzy velkých dat. Kupuje podíl v Sophia Solutions

Zpět

Akvizicí technologické společnosti Sophia Solutions pokračuje SUDOP v rozšiřování své ICT divize

SUDOP CIT dál posiluje ve světě analýzy velkých dat. Kupuje podíl v Sophia Solutions

Skupina SUDOP CIT, která od roku 2018 buduje v současnosti již jednu z největších IT skupin v ČR, dnes oznámila akvizici české technologické společnosti Sophia Solutions poskytující vyspělé služby z oblasti moderního data managementu.

Tvořit velká data umí spousta velkých firem, jejich analýzu však už často musí poptávat. Přesně zde je Sophia Solutions špičkou v oboru. Přirozeně tak zapadá do našeho portfolia a pro nás je velkou ctí, že můžeme skrze náš majetkový vstup, dále pomáhat Sophia Solutions rozvíjet se a expandovat”, uvádí Jiří Živnůstka, předseda představenstva SUDOP CIT.

Datové sklady, reporting a pokročilé analýzy dat. To je Sophia Solutions
 SCIT_sophia-podpis.jpg

Sophia Solutions staví na kombinaci know-how v oblasti dat, byznysu, a porozumění potřeb klientů tak, aby se výsledné řešení stalo nedílnou součástí úspěchu zákazníka. “S vedením Sophia Solutions nás spojuje stejné pracovní nasazení i principy práce, které uznáváme v SUDOP CIT. Těším se proto na společné fungování ve skupině SUDOP CIT a po boku společnosti LinkSoft, která je v tomto případě kupujícím”, dodává Živnůstka.

Sophia Solutions zpracovává přes 400 projektů pro více jak 170 klientů, mezi které patří například Baťa, ESET, Vltava Labe Media, či ČSOB. 20 let zkušeností a spolupráce s předními dodavateli cloudových a datových služeb, pomáhá Sophia Solutions prosazovat se nejen v česku, ale i v zahraničí.

Po měsících příprav vstupu tohoto silného strategického partnera můžeme oznámit, že vše je již dokončeno a SUDOP CIT se stal novým minoritním spoluvlastníkem společnosti Sophia Solutions. Od tohoto spojení si slibujeme především aktivní spolupráci v rámci skupiny SUDOP CIT a posílení pozice této skupiny na CEE trhu“, potvrdil Jan Kadlec, CEO Sophia Solutions. „Spojení se skupinou SUDOP CIT je pro nás skvělá příležitost, abychom se dále posouvali v tom, co umíme nejlépe. Je to zároveň i významný milník v historii naší společnosti“, dodává Jan Kadlec, který, stejně jako všech pět původních majitelů, zůstává ve vedení společnosti.

Stejně jako u ostatních akvizic se Sophia Solutions plynule zařadí do skupiny dvanácti technologických společností, které již ve skupině SUDOP CIT dnes figurují.

 

O Sophia Solutions

Společnost Sophia Solutions působí na českém a slovenském trhu již od roku 2002. Jejím výhradním zaměřením je poskytování řešení pro podporu řízení a rozhodování. Sophia Solutions dodává produkty a služby především v následujících oblastech: datové sklady, reporting, analýzy dat včetně analýzy velkých nestrukturovaných dat, pokročilá datová analytika a Corporate Performance Management.

Strategií společnosti je nabídnout zákazníkovi taková dílčí a komplexní řešení, která se stávají výkonným a efektivním nástrojem pro realizaci cílů společnosti v daném oboru podnikání. Sophia Solutions má již více jak dvacet let zkušeností s tvorbou a provozováním systémů pro podporu řízení a rozhodování u řady významných zákazníků v České republice i v zahraničí.

Přečíst další článek