{'accessibility_content'|translate} | {'accessibility_menu'|translate}

Poslední úsek D35 má projektanty na stavební povolení. Poprvé kopnout se má v roce 2025

Zpět

Sdružení firem v rámci skupiny SUDOP GROUP – SUDOP Praha, SUDOP EU, PUDIS a slovenský Dopravoprojekt získalo od ŘSD zakázku v hodnotě 97,9 milionů na zpracování dokumentace pro stavební povolení dálničního úseku Staré Město-Mohelnice. Budoucí dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Mohelnice se tím zase posunula o krok blíže realizaci. Do roku 2028 by tak měla být hotova plnohodnotná alternativa k D1 a spojení mezi Prahou a Olomoucí bude dostupné i po severní trase.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pokročilo s přípravou posledního úseku budoucí dálnice D35 z Opatovic nad Labem do moravské Mohelnice. Vybralo sdružení firem na zpracování dokumentace pro stavební povolení pro část Staré Město – Mohelnice.

Zakázku za 97,9 milionů korun bez DPH získalo podle registru smluv sdružení firem Sudop Praha, Sudop EU, Pudis a slovenský Dopravoprojekt. Sudop již zpracoval dokumentaci pro územní rozhodnutí, na konci května ŘSD podalo žádost o jeho vydání. Podle aktuálního plánu chce ŘSD získat stavební povolení v roce 2023, o rok později vypsat soutěž na zhotovitele a v roce 2025 zahájit stavbu.

Od roku 2018, kdy ŘSD získalo souhlasné stanovisko pro tento úsek, je začátek stavby posunut o rok. Hotovo má být v roce 2028. Od roku 2018 také výrazně stouply odhadované náklady: z necelých 9 miliard korun na 13,1 miliardy korun.

Přes osmnáct kilometrů dlouhý úsek na česko-moravském pomezí vede v této trase nejméně obydlenou částí, nahradit by měl stávající silnici I/35 mezi Moravskou Třebovou a Mohelnicí, která už kapacitně přestává stačit.

Více zde

Přečíst další článek